2013-09-21, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

Start Brzeziny - MKP Boruta Zgierz 1-3 (0-3)

Bramki: P.Pietrasiak (17', 34'), K.Trzęsiara (43')

Piłkarze Boruty Zgierz nie mieli litości dla beniaminka i w meczu 9. kolejki IV ligi łódzkiej wygrali ze Startem Brzeziny 3:1 (3:0). Nasi zawodnicy losy spotkania rozstrzygnęli już w pierwszej połowie kiedy strzelili rywalom trzy bramki. Dzięki tej wygranej podopieczni Wiesława Nabiałka awansowali na siódme miejsce w ligowej tabeli.

Spotkanie lepiej mogli rozpocząć brzezinianie. W 10. minucie dobrą okazję na bramkę miał Artur Poździej, ale jego strzał z 35 metrów powędrował minimalnie nad poprzeczką. Po kwadransie gry do głosu zaczęli dochodzić nasi zawodnicy. W 16. minucie Patryk Pietrasiak wykorzystał zamieszanie w polu karnym i pokonał bramkarza gospodarzy. To trafienie dodało pewności Boruciarzom, którzy starali się podwyższyć prowadzenie. Udało się to piętnaście minut później. Po dośrodkowaniu w pole karne Kowalskiego swoją drugą bramkę zdobył Patryk Pietrasiak. Przed przerwą fatalny błąd obrońców Startu wykorzystał Konrad Trzęsiara i Boruta prowadził 3:0. W drugiej połowie Start starał się odrobić straty, a nasz zespół skupił się głównie na obronie korzystnego wyniku, szanując siły na kolejne spotkanie ligowe, które odbędzie się już w środę na własnym stadionie z drużyną Zawiszy Pajęczno. Podopieczni Jacka Stańdo ruszyli do ataku, ale nie potrafili tego przełożyć na zdobycz bramkową. Dopiero w 58. minucie gola dla brzezinian zdobył technicznym strzałem Maciej Borowski. Jak się później okazało było to ostatnie trafienie w tym meczu. Trzeba bardzo pochwalić nasz zespół za postawę w tym spotkaniu. Nasi zawodnicy bardzo szybko wykorzystali brak doświadczenia beniaminka i uzyskali wysoką przewagę bramkową, którą spokojnie kontrolowali do końca spotkania. Widać, że praca trenera Wiesława Nabiałka zaczyna przynosić efekty, a zespół, który jest mieszanką doświadczonych zawodników i naszej zdolnej zgierskiej młodzieży prezentuje się coraz lepiej, co bardzo cieszy coraz liczniej przychodzących na mecze ligowe zgierskich kibiców.