Mazovia Rawa Mazowiecka 1:0 Concordia Piotrków Trybunalski

Widok - Boruta 0-1

Aktualności

Inauguracja - Brak skuteczności!

• autor: boruta.zgierz, 2013-08-17 22:21

Sezon 2013/14 rozpoczęty. W pierwszym meczu spotkaliśmy się w Piotrkowie Trybunalskim z drużyną Concordii. Piotrkowianie uważani za solidny czwartoligowy zespół nie okazali się tacy mocni dla naszej drużyny, ale po prostu byli skuteczniejsi w tym meczu.

Relacja z meczu!

Obie drużyny przystąpiły to tego meczu bardzo skoncentrowane, aby dobrze rozpocząć nowy sezon. Od początku spotkania uważnie grały w obronie, koncentrując się na zabezpieczeniu swojej bramki. W 5 minucie strzałem głową Piotrkowianie próbowali zaskoczyć Pawła Czekaja, ale był to zbyt słaby strzał, by mógł zaskoczyć naszego bramkarza. W 15 minucie groźną kontrę przeprowadzili nasi zawodnicy, po której powinni zdobyć prowadzenie, ale niestety dobry strzał Patryka Pietrasiaka doskonale obronił bramkarz gospodarzy. Później na boisku nie działo się już zbyt wiele i na przerwę drużyny schodziły przy remisie 0-0.

Druga połowa przyniosła już bramki, lepiej tę część spotkania zaczęli gospodarze, którzy w 54' objęli prowadzenie wykorzystując zamieszanie w polu karnym Boruty. W 65' mogło być 1-1, ale po bardzo dobrym kontrataku sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Konrad Trzęsiara, który nie miał szczęścia w tym dniu, gdyż kilka minut później piłkę po jego strzale z bramki wybił obrońca gospodarzy. Dążąc do wyrównania wyniku niestety zostaliśmy skontrowani i w 72' Piotrkowianie zdobyli drugiego gola. Podopieczni Wiesława Nabiałka nie zamierzali jednak rezygnować z walki. Dwie minuty po utracie gola było już 2:1 (74'), piłkę w zamieszaniu pod bramką Concordii skierował do własnej bramki obrońca gospodarzy. Radość z gola kontaktowego nie trwała jednak zbyt długo, gdyż odpowiedź Concordii była błyskawiczna i w 76' było już 3:1. W 88' Concordia miała jeszcze jedną sytuację do podwyższenia wyniku, kiedy po faulu Przemka Snity w polu karnym wykonywała rzut karny, ale ku naszej uciesze wykonanie było nieskuteczne i mecz zakończył się wynikiem 3-1 dla gospodarzy.

Mimo nie zdobycia punktów trzeba pochwalić naszych zawodników za grę w tym spotkaniu i można mieć nadzieję na punkty w kolejnych meczach, gdyż nasz zespół zaprezentował się całkiem dobrze na tle przeciwnika, brakło tylko skuteczności w sytuacjach bramkowych, która była naszą silną stroną w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu. Miejmy nadzieję, że nasi zawodnicy poprawią ten element gry w kolejnym spotkaniu na własnym boisku i już w środę 21.08.2013r o godz. 17.30 pokonają Włókniarza Moszczenica.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na to spotkanie!