• autor: boruta.zgierz, 2013-05-08 21:51

Boruta Zgierz pokonał w derbach Włókniarza 3-1.

Relacja

MKP Boruta Zgierz - Włókniarz Zgierz 3:1 (2:1)
Bramki dla Boruty: Krzysztof Baszczyński 35 m, Rafał Niewiadomski 43 m, Patryk Pietrasiak 50 m

Bramka dla Włókniarza: Jakub Owczarek 18 m

Składy:
Boruty Zgierz: Czekaj - Kowalski, Wujcik, Miśkiewicz, Ostróżka - Niewiadomski (Błaszczyk), Olesiński (Banaszczyk), Paluch,Trzęsiara - Baszczyński (M.Gil), Pietrasiak.

Włókniarz Zgierz: Krzemiński -  Owczarek, Błaszczyk, Stefański, P. Lewandowski - Kaczmarek, Eischard, (Haszkiewicz), Żurkowski (Lewandowski) - Skwirowski (Materka), Ziemniak.

Derbowy mecz miał być piłkarskim świętem Zgierza i takim w istocie był. Podniosła atmosfera, przyzwoita frekwencja, młodzi piłkarze naszego klubu wprowadzający dorosłych zawodników na mecz, wreszcie ciekawy mecz okraszony ładnymi golami.

Prowadzenie w meczu objęła drużyna Włókniarza za sprawą Jakuba Owczarka. Stracony gol podziałał mobilizującą na Boruciarzy. Wyrównującą bramkę dla Boruty zdobył Krzysztof Baszczyński. Jeszcze przed przerwą było już 2-1 dla gospodarzy. Bramkarz Włókniarza fatalnie wprowadził piłkę do gry, a  z prezentu skorzystał Rafał Niewiadomski, który strzałem pod poprzeczkę dał Borucie prowadzenie. Po przerwie wynik spotkania ustalił Patryk Pietrasiak.

Boruciarze ciesząc się po wygranym meczu utworzyli symboliczne koło, w którym znaleźli się główni aktorzy tego meczu, czyli piłkarze, sztab szkoleniowy, działacze, młodzi zawodnicy trenujący w grupach młodzieżowych, a także ludzie pomagający klubowi w rozmaity sposób. Należy wierzyć, że zwycięstwo w meczu o coś więcej niż tylko trzy punkty scementuje jeszcze bardziej drużynę przed trudnymi bojami o utrzymanie w lidze.