Mechanik Radomsko pokonał Borutę Zgierz 5-0.

Relacja.

Mechanik Radomsko - Boruta Zgierz 5:0 (3:0)

Boruta: Ilnicki - Antczak (Kurak), Wujcik, Snita, Ostróżka (Baszczyński, Banaszczyk) Kowalski, Niewiadomski, Paluch, Trzęsiara, Tabaczyński (Błaszczyk), Pietrasiak.

Minionej kolejki seniorzy Boruty nie będą mogli zaliczyć do udanych. Jak można się było spodziewać drużyna Mechanika zawiesiła poprzeczkę znacznie wyżej niż dotychczasowi rywale zgierzan w rundzie wiosennej.
 Radomszczanie zaczęli mecz od szybkich ataków. W 10 minucie po strzele Przemysława Olejnika prowadzili 1-0.  Kolejne dynamiczne akcje gospodarzy przyniosły efekt w 21 minucie, kiedy wynik meczu podwyższył Jakub Tazbir. W 33 minucie było już 3-0 po strzale Olejnika. Jeszcze przed przerwą trener Nabiałek wprowadził na boisko Krzysztofa Baszczyńskiego. W drugiej połowie na boisku pojawili się Błaszczyk, Banaszczyk, który zastąpił narzekającego na uraz Baszczyńskiego oraz Kurak. Pomimo zmian nie udało się odmienić obrazu gry. W 60 minucie swoją trzecią bramkę w meczu zdobył Olejnik. Kibice zaczęli dopominać się od zawodnika gospodarzy skopiowania wyczynu Lewandowskiego z półfinały LM. Co prawda Przemysław Olejnik nie zdobył swojej czwartej bramki w meczu, za to wynik spotkania na 5-0 ustalił wprowadzony w drugiej połowie na boisko Brazylijczyk Jardel Cruz.
 Zgierzanie próbowali zagrozić bramce Mechanika jednakże albo brakowało dokładności, kiedy to Rafał Niewiadomski za daleko wypuścił sobie piłkę w dogodanej sytuacji, albo  szczęcia, gdy po jednej z akcji piłka zdaniem niektórych kibiców przekroczyła linię bramkową, lecz sędzia nie dopatrzył się gola.
 Trzeba jednak przyznać, że w tym meczu Boruta nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Zgierzanie nie mogli sobie poradzić zwłaszcza z prostopadłymi piłkami kierowanymi na wolne pole do szybkich napastników Mechanika. Dość powiedzieć, że wszystkie bramki padły po sytuacjach ,,sam na sam" z bramkarzem.
 Boruciarze nie będą mieli zbyt wiele czasu na rozpamiętywanie porażki, bo już w najbliższą środę rozegrają niezwykle ważny mecz z Jutrzenką Warta.