MKP Boruta Zgierz - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Ostatnie spotkanie

MKP Boruta ZgierzLKS Mierzyn
MKP Boruta Zgierz 2:1 LKS Mierzyn
2013-11-24, 11:00:00
Zgierz ul.Wschodnia 2
    relacja »
oceny zawodników »

Wyniki

Ostatnia kolejka 19
Jutrzenka Warta 0:3 KS Paradyż
ŁKS Łódź 1:1 Widok Skierniewice
Pogoń Zduńska Wola 1:0 Zjednoczeni Stryków
Start Brzeziny 1:0 Astoria Szczerców
Zawisza Pajęczno 1:1 Włókniarz Moszczenica
MKP Boruta Zgierz 2:1 LKS Mierzyn
Pilica Przedbórz 1:3 Orzeł Nieborów
Włókniarz Zelów 1:1 LKS Czarni Rząśnia
Warta Działoszyn 0:2 Ner Poddębice
Mazovia Rawa Mazowiecka 1:0 Concordia Piotrków Trybunalski

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 20

Najnowsza galeria

Hazbi Pelikan Cup rocznik 2004
Ładowanie...

Losowa galeria

Start-Boruta 1-3
Ładowanie...

Tomasz Kłos

 

W dobie uprawianej przez rozmaite zespoły i szkółki piłkarskie propagandy, gdzie jako swoich wychowanków przedstawia się ludzi, którzy ledwo otarli się o klub, z czystym sumieniem przedstawiamy – Tomasz Kłos, wychowanek Boruty. Zgierzanin, który trafił na piłkarskie salony. 

Wracając pamięcią do początków swojej przygody z piłką popularny ,,Kłosek“ przywołuje niezliczone godziny spędzone na boisku przy szkole podstawowej nr 11 w Zgierzu oraz treningi w Borucie. Pierwszym sportowym idolem Tomasza Kłosa był Zbigniew Boniek. Jak sam wspomina do 17 roku życia grał na pozycjach ofensywanych, z czasem – w okresie  skokowego wzrostu – przesunięty został do defensywy. W związku ze zmianą zadań na boisku zaczął podziwiać Paolo Maldiniego.  

Koledzy Tomka z  boiska wspominający pierwsze wspólne mecze wskazują, że po porażkach często schodził z boiska zapłakany. Sam zawodnik twierdzi, że łzy wynikające ze sportowej złości kształtują charakter młodego piłkarza i powodują, że jeszcze bardziej docenia smak zwycięstwa i do niego dąży.

Początek drogi  Tomasza Kłosa w dorosłej piłce przypadł na okres niezapomnianego Boruty początku lat 90-tych i  walki o awans do I ligi (obecnie Ekstraklasy). W tym czasie ,,Kłosek“ musiał wykazać wspomniany charakter i pracować na swoją szansę w Sokole Aleksandrów, do którego został wypożyczony. Po powrocie do Boruty udowodnił swą wartość i stał się silnym punktem drużyny.

Co było potem ? ŁKS, wyjazd do Francji i gra w Auxerre, później Niemcy – Kaiserslautern i Koeln, następnie powrót do Polski i Wisła Kraków.  Trzy Mistrzostwa Polski, 69 meczów w Reprezentacji Polski, uczestnictwo w Mundialu i wejście do elitarnego Klubu Wybitnego Reprezentanta.

Podkreślić należy, że Tomasz Kłos był jak na obrońcę bardzo bramkostrzelny. Zdobył w sumie ponad 40 goli na najwyższych szczeblach rozgrywkowych w Polsce, Francji, Niemczech i Reprezentacji Polski. Jak sam przyznał pod bramką rywali pomagało doświadczenie, które zbierał grając początkowo w Borucie jako pomocnik czy napastnik.

Osoby przyglądające się z bliska poczynaniom boiskowym Tomasza Kłosa na pytane, gdzie leży tajemnica jego osiągnięć, odpowiadają: talent, szczęście, trafianie na właściwych ludzi w odpowiednim czasie, czy też siła charakteru. Sam Kłos twierdzi: praca, praca, praca...

Niech historia Tomasza Kłosa będzie przykładem dla chłopaków trenujących w naszym klubie, że warto marzyć i ciężko pracować... 

 

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Ankiety

KTO BYŁ NAJLEPSZYM ZAWODNIKIEM BORUTY W RUNDZIE JESIENNEJ IV LIGI ?

Buttony

Statystyki drużyny

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 63, wczoraj: 226
ogółem: 370 567

statystyki szczegółowe

Kalendarium

21

11-2019

czwartek

22

11-2019

piątek

23

11-2019

sobota

24

11-2019

niedziela

25

11-2019

pon.

26

11-2019

wtorek

27

11-2019

środa

Logowanie